Strona głównaZdrowe życieZmiksuj te 2 składniki i pożegnaj zapalenie zatok, flegmę, grypę i katar

Zmiksuj te 2 składniki i pożegnaj zapalenie zatok, flegmę, grypę i katar
Zapalenie zatok jest często wynikiem infekcji wirusowej, grzybiczej lub bakteryjnej, może też być związane z alergią. Często objawia się gęsty śluzem z nosa, bólem twarzy szczególnie w okolicach nosa, kaszlem, zmęczeniem, bólem głowy i zatorami.

imbir i ocet

Bardzo często lekarze na zapalenie zatok przypisują antybiotyki na receptę, które mogą mieć negatywne skutki uboczne, dlatego wiele osób cierpiących na zapalenie zatok pragnie korzystać z naturalnych środków.

Na szczęście mamy jeden taki środek, który zmniejszy objawy i pozbędzie się problemu.

Składniki:

  • 500 ml octu jabłkowego
  • 3 – 4 duże kawałki imbiru

Przygotowanie:

Przy użyciu łyżeczki obierz imbir i umyj go w zimnej wodzie
Zetrzyj imbir na plasterki
Umieść go w małych słoiczkach i zalej octem jabłkowym
Przechowuj tak przygotowaną miksturę w lodówce przez okres jednego tygodnia

Stosowanie:

Pierwszym sposobem używania tej mieszanki jest jej wdychanie przez kilka minut. Następnie należy namoczyć chusteczkę w mieszaninie i umieść ją na swojej szyi na noc. Powtarzaj cały proces przez 5 dni, a zapalenie zatok powinno stopniowo ustępować. Lekarstwo to będzie również łagodzić ból dzięki ostremu zapachowi imbiru.

Można również gotować 50 g korzenia w garnku, a następnie usunąć z ognia i wdychać opary z ręcznikiem na głowie. Jest to kolejny skuteczny środek, który spowoduje zmniejszenie zatorów i leczenia objawów zapalenia zatok.

Cokolwiek wybierzesz będzie to skuteczne rozwiązanie w leczeniu objawów zapalenia zatok i działa znacznie lepiej niż środki przeciwbólowe i antybiotyki.

Można go także wykorzystać do pozbycia się nadmiaru kilogramów
Rano po zjedzeniu śniadania około 30-40 minut później należy zjeść 2-4 plasterki  tak przygotowanego imbiruPo 1 tygodniu możesz schudnąć nawet 3 – 5 kg

Oprócz utraty wagi imbir pomaga ustabilizować ciśnienie krwi, pozytywnie wpływa na wątrobę i zapobiega wypadaniu włosów.

Uwaga:

– Ta metoda nie jest przeznaczona dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci poniżej 15 roku życia.

– Nie należy tez jej stosować kiedy jesteś uczulony na jakiś ze składnikówPOLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.