Strona głównaZdrowe życieSałatka z ogórka i czosnku: obniża poziom cholesterolu i reguluje wysokie ciśnienie...

Sałatka z ogórka i czosnku: obniża poziom cholesterolu i reguluje wysokie ciśnienie krwi


Coraz więcej ludzi na całym świecie ma do czynienia z wysokim ciśnieniem krwi. Te liczby wzrastają, podobnie jak zagrożenia dla zdrowia związane z wysokim ciśnieniem krwi. Mamy nadzieję, że ta wyśmienita sałatka czosnkowa z ogórka pomoże obniżyć poziom cholesterolu podczas degustacji!

sałatka z ogórka

Co to jest wysokie ciśnienie krwi?

Wysokie ciśnienie krwi (lub nadciśnienie) jest stanem, w którym siła pompowania krwi na ściany tętnic staje się na tyle poważna, że ​​zaczyna powodować uszkodzenia i ostatecznie może prowadzić do dalszych problemów zdrowotnych. Nasilenie problemów zdrowotnych może się różnić w zależności od tego, czy dana osoba ma do czynienia z pierwotnym nadciśnieniem tętniczym – wysokim ciśnieniem krwi bez widocznej przyczyny – czy wtórnym nadciśnieniem tętniczym – wysokim ciśnieniem krwi spowodowanym chorobą podstawową. Konsekwencje wysokiego ciśnienia krwi mogą obejmować demencję, udar, niewydolność serca i inne.

Wysokie ciśnienie krwi jest poważnym stanem, którego nie należy ignorować. Ponieważ objawy mogą być niezwykle trudne do wczesnego wykrycia, lekarze często wykonują testy ciśnienia tętniczego jako standardowe badanie, gdy ktoś przychodzi na badania kontrolne. Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę, tym łatwiej będzie ci zająć się problemem i pomóc w zarządzaniu wysokim ciśnieniem krwi.

Jak możesz pomóc w zarządzaniu wysokim ciśnieniem krwi?

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz ma do czynienia z wysokim ciśnieniem krwi, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania wskazówek dotyczących najlepszych praktyk w zakresie zarządzania tym stanem. Jedną rzeczą, którą możesz zająć się we własnym domu jest jedzenie, które spożywasz.

Oczywiście Twoja dieta ma ogromny wpływ na twoje zdrowie. Istnieją pokarmy, które możesz z pewnością uwzględnić w swojej diecie, co może pomóc w kontrolowaniu ciśnienia krwi. Dwa z tych pokarmów to ogórki i czosnek.

Ogórek jest bardzo nawilżającym, wypełnionym składnikami odżywczymi warzywem, który może pomóc w nadciśnieniu. Może to zrobić przede wszystkim ze względu na zawartość potasu i błonnika. Potas może pomóc zrównoważyć liczbę sodu we krwi, zapobiegając miażdżycy (gromadzeniu się płytki w naczyniach krwionośnych). Błonnik może pomóc regulować ciśnienie krwi i obniżać poziom cholesterolu.

Czosnek wykazał mocne dowody swojej zdolności do kontrolowania wysokiego ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i wielu innych schorzeń. Ta zdolność lecznicza przypisywana jest głównie związkowi allicyny występującego w czosnku.

Jeśli szukasz sposobów, aby pomóc w zarządzaniu wysokim ciśnieniem krwi, a nawet po prostu szukać nowych, zdrowych potraw do wypróbowania, to ten jest dla Ciebie! Ta czosnkowa sałatka z ogórków jest smaczna i niezwykle prosta w przygotowaniu.

Sałatka z czosnku i ogórka

Składniki:

  • 3 ząbki czosnku
  • 1 ogórek
  • Kilka łyżek wody
  • ½ -1 łyżki octu jabłkowego

Instrukcje:

  1. Obierz czosnek i zmiażdż go bokiem noża, a następnie odłóż na bok.
  2. Umyj ogórka i pokrój na małe kawałki. Dodaj go do dużej szklanej miski.
  3. Zmiel czosnek i dodaj do mieszanki.
  4. Dodaj ocet i wodę i wyreguluj smak w razie potrzeby.
  5. Udekoruj liśćmi mięty i ciesz się świetnym smakiem!

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.