Strona głównaZdrowe życiePrzestań wyrzucać skórki od banana. 7 sposobów jak można je wykorzystać.

Przestań wyrzucać skórki od banana. 7 sposobów jak można je wykorzystać.Banany są najczęściej spożywanymi owocami na świecie. Nie tylko są smaczne, ale są one również bogate w witaminę B6, pektyny i potas. Jedzenie bananów regularnie może pomóc w walce z wolnymi rodnikami, zapobiega cukrzycy typu 2, zmniejszają obrzęk i stymulują układ nerwowy. Te smaczne owoce mogą również pomóc w zapobieganiu wielu chorób takich jak osteoporoza, nowotwory nerek i cukrzyca.

Pewnie tego nie wiedzieliście, ale skórki banana są również bardzo zdrowe. Są także bogate w błonnik, potas, magnez, białka i witaminę B.

Następnym razem kiedy zjesz banana nie wyrzucaj skórki, ponieważ istnieje wiele sposobów jak można ją wykorzystać.

1. Wybielić zęby

skorki-od-banana1

Jest to najprostszy i najlepszy naturalny sposób, aby wybielić swoje zęby. Wystarczy przetrzeć wewnętrzną częścią skórki banana zęby przez 2 minuty, a następnie spłukać. Powtórz tę czynność dwa razy dziennie, a wkrótce zaczniesz zauważać efekty.

2. Usuń brodawki

Istnieją dwa sposoby, których można użyć, aby usunąć brodawki. Można przetrzeć wewnętrzną częścią skórki banana bezpośrednio brodawkę lub umieścić skórkę, zabezpieczyć ją bandażem i pozostawić na noc.

3. Naturalny środek czyszczący

Skórka banana może pomóc zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ można ją używać do polerowania wielu rzeczy, począwszy od mebli skórzanych, aż po srebro i buty.

4. Leczenie trądziku

 

Przeciwutleniacze ze skórki banana niszczą bakterie na twarzy i pomagają zwalczać trądzik. Wystarczy przecierać wnętrzem skórki bezpośrednio twarz przez 1 minutę, powtórz to 3 razy dziennie.

5. Podrażnienia skóry i ugryzienia

Skórki bananowe są bogate w składniki odżywcze i mogą pomóc złagodzić ból i zmniejszyć swędzenie i pieczenie. Przetrzyj wnętrzem skórki banana bezpośrednio powierzchnię podrażnioną.

6. Hemoroidy

Przecieraj wnętrzem skórki banana hemoroidy przez 5 minut, 4-5 razy dziennie. Skórka banana ma właściwości przeciwzapalne i może pomóc zmniejszyć opuchliznę i ból.

7. Zabieg przeciwzmarszczkowy

Skórka od banana jest niesamowita, ponieważ nawilża i odżywia skórę twarzy oraz redukuje drobne zmarszczki. Wystarczy przetrzeć wnętrzem skórki banana bezpośrednio twarz!


Strona głównaZdrowe życiePrzestań wyrzucać skórki od banana. 7 sposobów jak można je wykorzystać.