Przepis mojej babci na bolące stawy

Popularne

Coraz większą część populacji trapią wspólne problemy. Przyczyny są różne – choroby przewlekłe, przeciążenia stawów, następstwa urazów, nieprawidłowa postawa czy reumatyzm. Nasze babcie i prababcie nie dysponowały lekami czy tez innymi produktami z apteki i nawet wizyty u lekarza były znacznie bardziej sporadyczne niż obecnie.

Mogły poradzić sobie tylko z bolesnymi problemami z tym, co przechowywały w swoich domach. Wypróbuj prosty przepis, który działa korzystnie na nieprzyjemne bóle stawów, a ulgę powinieneś poczuć już po pierwszej aplikacji.

Potrzebujemy:

1 łyżka miodu

1 łyżka musztardy pełnoziarnistej (lub 1 łyżka zwykłej musztardy i 1 łyżka gorczycy)

1 łyżeczka drobnej soli

1 łyżka wody

Przygotowanie:

Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki, aby uzyskać jednorodną mieszaninę. Przełóż mieszaninę do pustego, czystego słoika po kremie lub małego pojemnika z ciemnego szkła.

Stosowanie:

Nałóż tak przygotowaną miksturę ​​na bolesne miejsce. Przykryj miejsce folią spożywczą i owiń szalikiem lub starszym ręcznikiem (najlepiej ciepłą wełnianą szmatką). 

Pozwól mu działać przez 1,5-2 godziny, na przykład podczas oglądania telewizji. Najlepiej jest stosować tę metodę wieczorem przed pójściem spać, czyli wtedy, gdy stawy nie będą już obciążone. Powtarzaj metodę przez 4-5 dni.

Przechowuj mieszaninę w lodówce.

Najnowsze

Podobne artykuły