Oto jak powinieneś używać KURKUMY do leczenia alergii

Popularne

Czy ciągle kichasz, gdy ktoś w pobliżu ciebie używa perfum? Czy Twój nos staje się zatkany, gdy wokół znajdują się drobne cząsteczki kurzu? Jeśli borykasz się z tymi problemami od zawsze, na pewno wiesz o swoich alergiach i musiałeś wypróbować prawie wszystko, co w twojej mocy, aby wyleczyć ten problem.

Leczenie alergii zależy głównie od nasilenia objawów, a każda alergia ma inny sposób leczenia, ale w każdej indyjskiej kuchni jest cudowny składnik, który może pomóc pozbyć się alergii.

Jak kurkuma pomaga w przypadku alergii?

Alergie mogą być wywołane z wielu powodów. Może wystąpić z powodu niektórych pokarmów, leków, pyłków, dymu itp. Kiedy te rzeczy dostają się do organizmu osoby alergicznej, aktywują uwalnianie histaminy w krwiobiegu, co z kolei może przyspieszać produkcję śluzu.

kurkuma na alergię

Objawy alergii to świszczący oddech, wysypki skórne, podrażnienie gardła i wiele innych.

Kurkuma jest używana w Indiach jako przyprawa i zioło lecznicze od tysiąca lat. Żółta przyprawa zawiera związki zwane kurkuminoidami, z których najważniejszą jest kurkumina.

Związek ten jest silnym środkiem przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i doskonałym w radzeniu sobie z licznymi problemami zdrowotnymi.

Oto cztery sposoby użycia kurkumy, aby pozbyć się alergii:

Mleko z kurkumy

Składniki: 1/2 łyżeczki kurkumy w proszku, 1 szklanka mleka, 1 łyżeczka miodu, szczypta czarnego pieprzu

Przygotowanie: Wymieszaj kurkumę we wrzącym mleku. Teraz dodaj do niego miód i czarny pieprz. Dobrze wymieszaj składniki i odczekaj chwilę, aż ostygnie.

Pij to codziennie przed pójściem spać. Osoby z nietolerancją laktozy powinny używać mleka migdałowego lub kokosowego zamiast mleka krowiego.

Herbata z kurkumy

Składniki: 1/2 łyżeczki kurkumy w proszku, 1/2 łyżeczki miodu i 1 szklanka wody

Przygotowanie: Podgrzej wodę na patelni i dodaj do niej kurkumę w proszku. Dobrze wymieszaj i wlej miksturę do szklanki. Teraz wymieszaj w niej miód i skonsumuj. Picie herbaty z kurkumy dwa razy dziennie może złagodzić objawy alergii.

Woda z kurkumy

Składniki : 1/2 łyżeczki kurkumy i szklanka wody

Jak to zrobić: Dodaj kurkumę do szklanki wody i dobrze wymieszaj. Pij tę mieszankę przynajmniej raz dziennie.

Kurkuma z octem jabłkowym

Składniki: 1 mały korzeń kurkumy, 1 łyżeczka skórki z cytryny, 2 łyżki octu jabłkowego i 1/4 szklanki miodu

Przygotowanie: Zmiel kurkumę, aby uzyskać delikatną pastę. Teraz dodaj do niej miód, skórkę z cytryny i ocet jabłkowy. Dobrze wymieszaj i przechowuj w hermetycznym pojemniku. Codziennie rano spożywaj jedną łyżkę tej mieszanki na pusty żołądek.

Podsumowanie

– Aby uzyskać najlepsze wyniki, zawsze kupuj organiczną kurkumę.

– Chociaż spożywanie kurkumy na ogół nie ma żadnych skutków ubocznych, nie przesadzaj, ponieważ może prowadzić do rozstroju żołądka, nudności, zawrotów głowy lub biegunki.

– Zachowaj ostrożność podczas wypróbowywania tych domowych środków, jeśli jesteś w ciąży.

– Jeśli masz problemy z woreczkiem żółciowym lub krzepliwością krwi, unikaj tego rozwiązania

Najnowsze

Podobne artykuły