Cukrzyca: pokarm obniżający poziom cukru we krwi w ciągu 30 minut

Popularne

Rosnące obciążenie otyłością będzie w nadchodzących latach napędzać zachorowalność na cukrzycę. Na szczęście cukrzycy typu 2 można uniknąć, a nawet cofnąć, stosując zdrową dietę. Wykazano, że jedna roślina obniża poziom cukru we krwi w ciągu 30 minut.

Cukrzyca to choroba trwająca całe życie, charakteryzująca się niezmiennie wysokim poziomem cukru we krwi. Ta dysfunkcja kontroli poziomu cukru we krwi występuje, gdy organizm przestaje wytwarzać insulinę lub staje się na nią znieczulony.

Miliony osób są dotknięte tą chorobą, ale liczba zachorowań rośnie z roku na rok. Jedna roślina może być przydatna w leczeniu i profilaktyce cukrzycy, pomagając poziomowi cukru we krwi wrócić do normy w 30 minut.

ogórek cukrzyca

Pokarmy, które są stworzone do kontrolowania poziomu cukru we krwi, mają wspólną cechę niskiego indeksu glikemicznego (IG).

Jednym z przykładów jest ogórek, który ma IG 15 i został powiązany z poprawą poziomu cukru we krwi w badaniach na zwierzętach i badaniach laboratoryjnych.

Ogórki mają niską zawartość węglowodanów, więc mogą być dobrą opcją dla osób z podwyższonym poziomem cukru we krwi.

Wczesne badania sugerują, że ogórek jest jedną z najskuteczniejszych roślin nie tylko obniżających poziom cukru we krwi, ale także obniżających ryzyko hipoglikemii podczas spadku poziomu cukru we krwi.

Dla osób z cukrzycą ogórek może być pomocnym dodatkiem do ich diety, aby skuteczniej łagodzić skoki cukru we krwi.

Obniżający wpływ ogórka na poziom cukru we krwi został zilustrowany w jednym badaniu przeprowadzonym przez University of California.

Odkrycia, opublikowane w czasopiśmie medycznym Science, wydają się sugerować, że kluczowy związek w ogórku, zwany cucurbitacyną, ma szereg korzystnych skutków zdrowotnych, które mogą służyć w leczeniu raka i cukrzycy.

Badanie wykazało również, że ekstrakt może mieć pozytywny wpływ na poziom cukru we krwi.

Działanie związku, który sprawia, że ​​roślina jest gorzka, badano na myszach indukowanych komórkami rakowymi.

Wyniki wykazały, że gryzonie były o 60 procent mniej narażone na rozwój raka po spożyciu dużej ilości gorzkiego soku i odnotowały znaczne obniżenie poziomu cukru we krwi.

Poprzednie badania wykazały, że obniżony poziom cukru we krwi można zaobserwować już po 30 minutach, przy czym największy spadek następuje po czterech godzinach.

Najnowsze

Podobne artykuły