5 ciepłych napojów łagodzących bóle menstruacyjne

Popularne

Bóle zwłaszcza w dolnej części brzucha podczas okresu mogą być bardzo denerwujące, a nawet wyniszczające. Miesiączka zwykle ma miejsce raz w miesiącu. Niestety, wiele kobiet odczuwa ból, skurcze i ogólny dyskomfort z nią związany. Jednak powinnaś wiedzieć, że istnieją pewne metody łagodzenia skurczów menstruacyjnych, takie jak gorące napoje.

bóle menstruacyjne

Oczywiście najpierw zalecamy stosowanie zdrowej diety w celu zapobiegania i leczenia skurczów menstruacyjnych. Ponadto najlepiej jest unikać picia kofeiny podczas miesiączki, ponieważ może to powodować niepokój i zatrzymywać wodę.

Oprócz unikania kawy można korzystać z innych rodzajów napojów, które przynoszą wielkie korzyści dla zdrowia kobiet. Te herbaty będą dla ciebie świetnymi sojusznikami.

Gorące napoje łagodzące bóle menstruacyjne

Chociaż kobiety mają skłonność do stosowania środków przeciwbólowych w celu łagodzenia skurczów menstruacyjnych, możliwe jest naturalne złagodzenie bólu. Dlatego podamy Ci listę najlepszych napojów, aby złagodzić ból podczas okresu.

Herbata rumiankowa

Pierwszym z gorących napojów łagodzących bóle menstruacyjne na naszej liście jest herbata rumiankowa. Pamiętaj, że zawiera dwa związki zwane hipuranem i glicyną.

Te związki mogą pomóc rozluźnić macicę, gdy masz skurcze. Ponadto rumianek ma unikalne właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc zmniejszyć dyskomfort. Zalecamy picie dwóch filiżanek dziennie w ciągu tygodnia przed okresem.

Herbata imbirowa

Herbata imbirowa to kolejny gorący napój, który może zdziałać cuda, łagodząc bóle menstruacyjne. Podobnie jak rumianek ma  właściwości przeciwzapalne dzięki czemu może pomóc w bolesnych skurczach, ponieważ odgrywa kluczową rolę w zmniejszaniu poziomu prostaglandyn.

Ponadto, jeśli okresowi towarzyszą nudności, rozstrój żołądka i ogólny dyskomfort imbir może pomóc złagodzić te problemy. Możesz zwiększyć spożycie imbiru dodając go do zup lub koktajli. Uważamy jednak, że herbata imbirowa jest najsmaczniejszym sposobem jego spożywania. Dodatkową korzyścią jest również regulacja okresów, a także walka ze zmęczeniem.

Herbata cynamonowa

Ta herbata jest fantastyczna, ponieważ ma  właściwości przeciwzapalne. Jesteśmy przekonani, że pomoże Ci to złagodzić bóle menstruacyjne.

Składniki

  • 1 szklanka wody (250 ml)
  • 1 łyżeczka mielonego cynamonu (5 g)

Przygotowanie

  • Najpierw podgrzej filiżankę wody i dodaj łyżeczkę zmielonego cynamonu.
  • Odczekaj około dwie lub trzy minuty.
  • Jeśli chcesz, możesz dodać miód do herbaty.

Możesz pić ją trzy razy w ciągu pierwszego dnia miesiączki.

Herbata miętowa

Herbata miętowa to kolejna świetna opcja. W rzeczywistości spożywanie jej pomaga uspokoić żołądek i zapobiega obrzękom i wzdęciom.

Jej działanie łagodzące i rozluźniające sprawia, że ​​przynosi ulgę w skurczach menstruacyjnych. Dodatkowo pomaga w leczeniu bólów głowy i problemów żołądkowo-jelitowych.

Liczne badania potwierdziły, że mięta rozluźnia mięśnie macicy, łagodząc tym samym skurcze podczas miesiączki. Dodatkową korzyścią jest to, że napój ten jest bardzo smaczny. Zalecamy picie go tydzień przed okresem. Możesz pić od czterech do pięciu filiżanek tej herbaty każdego dnia.

Herbata z liści malin

Na koniec zalecamy picie herbaty z liści malin do łagodzenia skurczów menstruacyjnych. Chociaż jest to jedna z najrzadziej spotykanych odmian herbaty jest bardzo smaczna i ma potencjał zmniejszania bólu w trakcie okresu.

Ponadto  herbata ta ma właściwości przeciwzapalne, więc jest przydatna w zwalczaniu bólów żołądka i zapobieganiu zaparciom.

Jesteśmy pewni, że znajdziesz gorący napój, który zadziała najlepiej dla ciebie i zmniejszy ból podczas tych trudnych dni.

Najnowsze

Podobne artykuły