6 zdrowych powodów, aby jeść kiwi każdego dnia

Popularne

Kiwi to atrakcyjny owoc ze względu na zielony kolor i egzotyczny smak. Chociaż kiwi jest niewielkich rozmiarów, jest wyjątkowym owocem ze względu na swoje super zdrowe i odżywcze właściwości.

Ten owoc jest ceniony ze względu na swoje właściwości lecznicze od czasów starożytnych. Właściwości przeciwdrobnoustrojowe tego owocu chronią organizm przed różnymi warunkami i poprawiają obronę immunologiczną organizmu.

6 powód, dla którego powinieneś codziennie jeść kiwi:

1. Piękna skóra

To duża ilość witaminy C, która wspiera kolagen w skórze. Jest to silny składnik odżywczy, który działa jako przeciwutleniacz i zapobiega uszkodzeniom w wyniku działania słońca i zanieczyszczeń. Redukuje zmarszczki i poprawia ogólną teksturę skóry.

2. Zdrowie oczu

Kiwi obfituje w fitochemiczną luteinę, witaminę karotenoidową, która zapobiega ślepocie związanej z wiekiem. Właściwości zdrowotne kiwi, chronią oczy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Sam organizm nie był w stanie zsyntetyzować potrzebnej luteiny, dlatego niezwykle ważne jest zwiększenie spożycia pokarmów bogatych w luteinę, takich jak kiwi.

3. Obniża ciśnienie krwi

Kiwi są bogate w potas, minerał, który zmniejsza wpływ sodu na organizm. Jeśli w organizmie występuje niski poziom potasu, istnieje wysokie ryzyko rozwoju wysokiego ciśnienia krwi z powodu wysokiego spożycia sodu.

4. Zdrowie serca

Wraz z potasem kiwi jest bogate w błonnik, ważne właściwości, które wspierają zdrowie serca. Zwiększony poziom potasu i zmniejszone spożycie sodu są najważniejszymi warunkami, które zmniejszą ryzyko różnych chorób sercowo-naczyniowych.

Wysoki poziom potasu wiąże się również z niższym ryzykiem udaru, kamieni nerkowych, chroni przed utratą masy mięśniowej, zachowuje gęstość mineralną kości itp.

5. Zapobiega zaparciom

Kiwi może być stosowane jako suplement diety, który może zapobiegać zaparciom z powodu jego łagodnego działania przeczyszczającego. Jeśli regularnie spożywasz kiwi, będziesz mieć łagodniejszą i częstszą produkcję stolca.

6. Zapobiega astmie

Owoce obfite w witaminę C mogą zapewnić ochronę przed różnymi warunkami oddechowymi związanymi ze świszczącym oddechem i astmą.

Badanie opublikowane w Thorax wykazało, że wśród 18 000 dzieci w wieku 6-7 lat osoby spożywające więcej owoców bogatych w witaminę C miały o 44% mniejsze ryzyko świszczącego oddechu niż te, które jadły ich mniej.

Najnowsze

Podobne artykuły