Strona główna Super jedzenie 10 przyjaznych odchudzaniu pokarmów, Twoja dieta będzie skuteczniejsza

10 przyjaznych odchudzaniu pokarmów, Twoja dieta będzie skuteczniejsza

Pozbycie się zbędnych kilogramów jest procesem wielowymiarowym, który pociąga za sobą nie tylko regularne ćwiczenia, ale także odpowiednią dietę. Jednak niektórzy z nas są zbyt zakochani w jedzeniu, aby zrezygnować , z niektórych pokarmów w dążeniu do szczuplejszej talii.

pokarmy przyspieszające odchudzanie

W potocznym używaniu dieta mniej lub bardziej kojarzy się z „głodzeniem się”. Ludzie mają tendencję do rozmywania linii między byciem szczupłym, a niedożywionym co może mieć niebezpieczne konsekwencje dla ich ogólnego stanu zdrowia.

Dlatego unikanie jedzenia w nadziei na szybką i łatwą modyfikację ciała jest mylącą koncepcją, którą należy całkowicie zlikwidować.

Osoby borykające się z problemami z nadwagą powinny skonsultować się z dietetykiem, aby opracować odpowiedni plan żywieniowy, który mógłby przyspieszyć ich proces odchudzania, ale nie kosztem odżywiania.

Wymienione w tym artykule produkty spożywcze mogą pomóc w odchudzeniu lub w utrzymaniu zdrowej wagi, jednocześnie uzupełniając organizm o istotne dla zdrowia składniki odżywcze, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, zapobiegają chorobom serca i kontrolują cukrzycę typu 2.

Poprzez utrzymywanie wysokiego poziomu energii i optymalnego metabolizmu przez cały dzień, te wspaniałe wybory żywieniowe mogą zbliżyć Cię do idealnej wagi i rozmiaru.

Utrata masy ciała poprzez samą kontrolę diety może być trudną perspektywą, jeśli nie powiążesz jej z odpowiednim ćwiczeniem. W związku z tym konieczne jest zapisanie się na siłownię lub wprowadzenie jakiejś formy aktywności fizycznej w codziennej rutynie.

Co powoduje przyrost masy ciała?

Niezdrowe wybory żywieniowe, nadmierne objadanie się i nieaktywny tryb życia są zazwyczaj głównymi winowajcami przybierania na wadze. Istnieją również inne ukryte czynniki, które mogą sprawić, że ktoś będzie coraz bardziej podatny na tycie.

Stres i zły nastrój

Wielu ludzi jest zjadaczami emocji, co zasadniczo oznacza, że ​​zwracają się do jedzenia, aby poradzić sobie ze stresem, lękiem i obniżonym nastrojem. Tak więc tacy ludzie mają tendencję do przybrania na wadze podczas przechodzenia przez emocjonalne załamanie, co dodatkowo zwiększa ich depresję.

Niedoczynność tarczycy

Jak dobrze twoje ciało wykorzystuje spożycie kalorii zależy od szybkości metabolizmu. Biorąc pod uwagę, że twój metabolizm jest regulowany przez hormony tarczycy może dojść do przytycia, jeśli tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo.

Ten stan, określany jako niedoczynność tarczycy jest związany z niedostatecznym wytwarzaniem hormonów tarczycy przez tarczycę i jest najbardziej rozpowszechniony wśród starszych kobiet. Ważne jest, aby wykonać rutynowe badania przesiewowe u lekarza, zwłaszcza w przypadku niedoczynności tarczycy w rodzinie.

Retencja płynów

Często przyrost masy ciała może wynikać z zatrzymywania płynów w organizmie, co sprawia, że ​​wydaje się on bardziej pulchny niż zwykle. Ten rodzaj gromadzenia się płynu może być ograniczony do pewnych części lub może obejmować całe ciało.

Na przykład twoje stopy i kostki wydają się nabrzmiałe po staniu przez długie godziny. Podobnie kobiety zazwyczaj czują się i wydają się nadęte w dniach poprzedzających okres.

Starzenie się

Wraz z wiekiem ludzie prowadzą bardziej osiadły tryb życia. Podczas gdy następuje stopniowy spadek poziomu aktywności fizycznej spożycie pozostaje takie samo, jeśli nie większe. Tak więc spożywając więcej kalorii niż jesteś w stanie spalić, oczywistym następstwem jest przyrost masy ciała.

Co więcej ta bezczynność związana z wiekiem sprzyja także niewielkiej utracie mięśni. Biorąc pod uwagę, że mięśnie są wydajnym palnikiem kalorii, stopniowe zmniejszanie masy mięśniowej oznacza, że ​​spalasz mniej kalorii.

Zmęczenie

Niewystarczająca ilość snu może również spowodować, że przytyjesz. Niektóre badania pokazują, że osoby, które codziennie spią mniej niż 7 są bardziej narażone na nadwagę niż ci, którzy śpią 9 godzin lub dłużej.

Dokładna przyczyna tej tendencji pozostaje nieokreślona, ​​ale często uważa się, że brak snu powoduje obniżenie poziomu leptyny, substancji chemicznej, która sprawia, że ​​czujesz się pełniejszy oraz wyższego poziomu greliny, hormonu stymulującego głód.

Cukrzyca

Osoby z długotrwałą cukrzycą są szczególnie narażone na przyrost masy ciała. Ponieważ są oni zobowiązani do codziennego przyjmowania insuliny w celu kontrolowania swojego stanu zdrowia, ich poziom cukru we krwi stwarza ryzyko gwałtownego spadku do niebezpiecznie niskiego poziomu, jeśli nie będą jeść w krótkich odstępach czasu.

Osoby z cukrzycą typu 2 są oporne na insulinę, a stanowi temu często towarzyszy nadmierna otyłość. Nawet niewielka utrata masy ciała może być pomocna przy kontroli poziomu cukru we krwi.

Zalecane produkty wspomagające Twoją dietę

Zacznij pić zieloną herbatę

Zielona herbata ma wiele zalet zdrowotnych w porównaniu ze standardowymi napojami z kofeiną, ponieważ posiada właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i przeciwutleniające. Istnieją dowody, że zielona herbata może pomóc w utracie wagi i jej utrzymaniu.

Uwaga: Zielona herbata powinna być stosowana ostrożnie podczas ciąży i karmienia piersią. Hepatotoksyczność i zaburzenia żołądkowo-jelitowe są najbardziej znaczącymi skutkami, zwłaszcza gdy są spożywane na czczo. Dlatego zaleca się, aby zawsze skonsultować się z lekarzem przed spożyciem, zwłaszcza jeśli masz problemy z sercem.

Włącz siemię lniane do swojej diety

Siemię lniane świetnie nadaje się do szybkiego odchudzania dzięki zdrowej zawartości tłuszczu i błonnika. Błonnik pokarmowy jest ważnym składnikiem odchudzającym, a siemię lniane ma wysoką zawartość błonnika.

Nasiona lnu uznano za skuteczne narzędzie dietetyczne dla zmniejszenia masy ciała u osób z nadwagą i otyłością. Mogą także poprawić profile lipidowe i metaboliczne oraz zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia.

Zasmakuj awokado

Chociaż awokado ma wysoką zawartość tłuszczu jest doskonałym dodatkiem do każdego programu odchudzania. Tłuszcze jednonienasycone w awokado pomagają zaspokoić głód i sprawić, że poczujesz się pełniejszy.

Ponadto awokado jest bogate w L-karnitynę, aminokwas stosowany w metabolizowaniu tłuszczu. Ma także dobre ilości rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika, który jest skuteczny w odchudzaniu.

Spożycie połowy świeżego awokado w porze obiadu sprawia, że osoby z nadwagą czują się bardziej zadowolone o 26% i zmniejszyły swoje pragnienie jedzenia po posiłku o 40% w ciągu 3 godzin i o 28% przez okres 5 godzin.

Badania wykazały również, że spożycie awokado z sałatkami pomaga w kontrolowaniu wagi – niższa masa ciała, BMI i obwód talii, idealne zdrowie układu sercowo-naczyniowego i zmniejszone ryzyko zespołu metabolicznego.

Dodaj płatki owsiane do codziennej diety

Płatki owsiane na śniadanie są idealne dla tych, którzy próbują schudnąć lub utrzymać zdrowe ciało.

Płatki owsiane zawierają beta-glukan, rodzaj rozpuszczalnego błonnika, który pomaga zmniejszyć nieprawidłowy poziom tłuszczu we krwi. Powoduje większe uczucie pełności i zmniejszenie głodu.

Spożywanie ich pomaga zmniejszyć otyłość i tłuszcz brzuszny oraz poprawia profil lipidowy i czynność wątroby. Co więcej, osoby z zaburzeniami metabolicznymi mogą odnieść korzyść ze spożywania płatków owsianych w formie dziennego dodatku, chociaż konsultacja z lekarzem jest uzasadniona.

Pij herbatę imbirową

Imbir jest kolejnym popularnym pokarmem spalającym tłuszcz, który należy uwzględnić w diecie. Stwierdzono, że suplementacja imbirem w znacznym stopniu zmniejsza masę ciała i stosunek obwodu talii do bioder

Istnieje wiele mechanizmów, które można przypisać zdolności imbiru do modulowania otyłości, w tym jego potencjał do zwiększania termogenezy i lipolizy, tłumienia lipogenezy, hamowania wchłaniania tłuszczu jelitowego i poprawy kontroli apetytu.

Imbir wykazuje również działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i przeciwcukrzycowe dzięki czemu jest użyteczną pomocą leczniczą w chorobach układu krążenia, cukrzycy i dolegliwościach żołądkowo-jelitowych.

Jagody wspaniały dodatek

Potężne, przyjazne dla figury jedzenie powinno być również uwzględnione w diecie ze względu na imponujące właściwości przeciwutleniające. Te soczyste smakołyki są dobrze wyposażone w resweratrol, znany antyoksydant, który pomaga zwalczać wolne rodniki i zapobiegać otyłości. Resweratrol pomaga przekształcić nadmiar białego tłuszczu w spalający kalorie „beżowy” tłuszcz.

Kilka eksperymentalnych badań na zwierzętach świadczy o prozdrowotnym potencjale jagód, które można w dużej mierze przypisać ich bioaktywnej zawartości polifenoli o silnym działaniu antyoksydacyjnym.

Badania te sugerują, że spożywanie jagód może pomóc poprawić funkcje poznawcze, zmniejszyć stan zapalny i stres oksydacyjny oraz skutecznie kontrolować otyłość.

Zawierają również duże ilości rozpuszczalnego błonnika i wody, które poprawiają trawienie i dają uczucie sytości, dzięki czemu pozostaniesz zadowolony przez długi czas między posiłkami i nie będziesz musiał podjadać

Jedz grejpfruta

Grejpfrut to wspaniałe jedzenie, które pomaga zmniejszyć wagę. W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej znanych pokarmów „o ujemnej kaloryczności”, co oznacza, że ​​spalasz więcej kalorii niż ilość kalorii, które przyjmujesz.

Badanie z 2014 r. opublikowane w PLOS One wykazało korzystne efekty spożywania soku grejpfrutowego w celu zmniejszenia przyrostu masy ciała w diecie wysokotłuszczowej. Naukowcy odkryli, że myszy karmione sokiem grejpfrutowym zyskały o 18% mniejszą masę w porównaniu z drugą grupą.

Uwaga: Grejpfruty mogą nie być odpowiednie dla osób przyjmujących niektóre leki, takie jak statyny i leki przeciwhistaminowe.

Ciemna czekolada może pomóc Ci schudnąć

Wiele czekolad przyczynia się do przyrostu masy ciała, ale ciemna czekolada może pomóc schudnąć. Ciemna czekolada z dużą ilością kakao jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają w kontrolowaniu wagi. Nawet ożywia twój metabolizm, aby spalić więcej tłuszczu.

Spożycie ciemnej czekolady w ilości ≥30 g/dobę w okresie od 4 do 8 tygodni ujawniło znaczące zmniejszenie masy ciała i BMI, zgodnie z badaniem z 2018 r. opublikowanym w Critical Reviews in Food Science and Nutrition.

Ponadto zawartość magnezu w ciemnej czekoladzie zatrzymuje ból ciała, co sprawia, że ​​ćwiczenia są znacznie bardziej przyjazne. Może nawet pomóc obniżyć ciśnienie krwi, zwiększyć krążenie krwi i zapobiega miażdżycy, wszystkim skutkom ubocznym otyłości.

Migdały jako Twój sprzymierzeniec

Migdały to kolejne bogate pożywienie, które pomaga ci schudnąć. Zawartość błonnika, białka i jednonienasyconego tłuszczu w migdałach pomaga w odchudzaniu. Błonnik w migdałach sprawia, że ​​czujesz się pełny i odżywiony, dzięki czemu unikniesz niezdrowej żywności i podjadania.

Witamina B i cynk w migdałach pomagają również powstrzymać łaknienie cukru.

Pieprz Cayenne

Spozywanie pieprzu cayenne pomoże również przyspieszyć metabolizm, co z kolei pomoże spalić tłuszcz w szybszym tempie.

Kapsaicyna oferuje wiele korzyści dla zdrowia metabolicznego, zwłaszcza w przypadku utraty masy ciała u osób otyłych. Kapsaicyna w pieprzu kajeńskim rozgrzewa organizm, co z kolei pomaga spalać kalorie.

Jedzenie pieprzu cayenne może zwiększyć metabolizm nawet o 25%, a proces spalania kalorii może trwać do 3 godzin po jego zjedzeniu.

loading...
loading...

PODOBNE ARTYKUŁY

Syrop czosnkowy 10 razy wydajniejszy i zdrowszy od antybiotyków

Jeśli chodzi o infekcje bakteryjne, antybiotyki są zawsze pierwszym wyborem, który podejmuje lekarz. Jednak oprócz wielu skutków ubocznych, większość antybiotyków nie może stawić czoła pewnym...

Ten sok przedłuży życie, a przygotujesz go w zaledwie dwie minuty!

Układ odpornościowy jest odpowiedzialny za ochronę organizmu przed chorobami i zaburzeniami. Może on być zagrożony przez niewłaściwą dietą, zanieczyszczenia, nagromadzenie toksyn w organizmie, szkodliwe substancje...

To potężne lekarstwo, które ma 3,5 tyś lat leczy wszystkie choroby

Drzewa oliwne wraz z owocami i liśćmi od dawna używane są jako żywność i lekarstwo. Liście oliwne mogą być używane do leczenia zapalenia płuc,...

Dotknij dłońmi swoich palców u stóp, a dowiesz się czy masz

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się w jakim stanie jest Wasze serce to wystarczy użyć tej prostej metody, aby o tym się przekonać. W każdym razie to jest...

6 czynników, które powodują zatrzymanie płynów w organizmie

Zatrzymanie płynów to stan, który pojawia się z powodu nagromadzonego płynu w tkankach. Jest często wynikiem niezrównoważonego poziomu płynów w organizmie.  Jeżeli w naszym organizmie zostaje...

Poznaj najlepszy naturalny zabieg usuwający cienie i worki pod oczami

Istnieje wiele metod leczenia, które pozwolą wyeliminować cienie i worki pod oczami. Odkryj najlepsze domowe receptury, naturalne i proste, które można wprowadzić w życie już teraz. Zmęczenie, brak...

PODOBNE ARTYKUŁY

Wi-Fi: cichy zabójca, który zagraża życiu i powoli nas zabija

Prawie każdy ma Wi-Fi w domu ze względu na wygodę. Jednakże pojawiły się pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa i wnioski, że Wi-Fi może być szkodliwe dla...

Łyżka tego preparatu pomoże opróżnić jelita, a brzuch będzie płaski!

Ludzie mówią, że jesteś tym, co jesz i każdy z nas powinien zgodzić się z tym poglądem. Nasz system trawienny jest bardzo delikatnym mechanizmem, a...

Spożywaj 2 łyżki dziennie tego środka i chudnij 1 cm dziennie

Ta formuła może pomóc usunąć tłuszcz z brzucha około 1 cm dziennie. Nie tylko usuwa tkankę tłuszczową, ale także eliminuje nadmiar wody z organizmu i pozytywnie...

Ocet jabłkowy na rwę kulszową. Usuń ból w 10 minut.

Rwa kulszowa charakteryzuje się dość intensywnym i irytującym bólem, a nawet może mieć wpływ na warunki życia chorego. Dobrą wiadomością jest to, że dzisiaj przedstawiamy Wam skuteczną naturalną metodę...

Dodaj to do szamponu, a Twoje włosy przestaną wypadać

Słabe i łamliwe włosy, ich wypadanie lub rozdwajanie się końcówek to w dzisiejszych czasach kłopot co drugiej osoby. Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi...

Oczyść swoje jelita i dodatkowo schudnij do 9 kg w ciągu 3 tygodni

Każdego dnia coraz więcej osób cierpi na choroby jelita grubego, w przeważającej części jest to spowodowane poprzez złe nawyki żywieniowe, które spowalniają oczyszczanie tego narządu. Dlatego chcemy...