Ziemniaki i utrata wagi — jak są ze sobą powiązane?

Popularne

Jeśli stosujesz dietę, aby schudnąć, zawsze będziesz starał się unikać jedzenia ziemniaków, ponieważ są one bogate w skrobię i węglowodany, które zapobiegają utracie wagi. Ale prawda jest taka, że ​​ziemniaki raczej pomagają w odchudzaniu.

1. Naładowany witaminą C

ziemniaki odchudzanie

Kiedy chcemy mieć żywność bogatą w witaminę C, generalnie wolimy owoce cytrusowe i nigdy nie myślimy o ziemniakach. Ale prawda jest taka, że ​​ziemniaki są bardzo bogate w witaminę C, a średniej wielkości ziemniak może dostarczyć prawie 45 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

2. Poprawiają trawienie

Istnieje powszechne przekonanie, że ziemniaki sprawiają, że przybierasz na wadze, ale prawda jest taka, że ​​jeśli chcesz schudnąć, to jedz ziemniaki razem ze skórką. Ponadto ziemniaki są bogate w błonnik, co czyni je istotną częścią diety odchudzającej.

3. Obniżają wysokie ciśnienie krwi

Używając w przepisach ziemniaków często obieramy je. Większość z nas nie wie, że obierki ziemniaczane są dobre dla osób z wysokim ciśnieniem krwi. Ponadto skórka ziemniaka jest bogata w potas, dzięki czemu odgrywa znaczącą rolę w utrzymaniu ciśnienia krwi.

4. Pomagają w odchudzaniu

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że ziemniaki mogą sprawić, że przytyjesz, jednak jeśli chcesz schudnąć wystarczy, że spożywasz ziemniaki ze skórką. Ziemniaki są bogate w błonnik, co z kolei czyni je istotną częścią diet odchudzających.

5. Działają jako pokarm dietetyczny

Większość ludzi nie wie, że ziemniaki mają dość niską zawartość sodu i cukru, a także nie zawierają tłuszczu.

6. Mają witaminę B6

Witamina B6 jest niezbędnym składnikiem odżywczym niezbędnym do zdrowej pracy organizmu. Witamina B6 pomaga w uwalnianiu ważnych hormonów mózgu. Jedzenie ziemniaków może dostarczyć 46% zalecanej ilości witaminy B6.

Najnowsze

Podobne artykuły