6 błędów, które powodują przybieranie na wadze podczas dietyDieta jest ważna, gdy chcesz być zdrowym. Jednak w swoim zapale do wyników, czasami możesz popełniać błędy, które powodują, że przybierasz na wadze.

błędy w diecie

Zdrowa dieta jest jednym z najważniejszych filarów, gdy chcesz osiągnąć zdrową wagę. Jednak w naszej chęci uzyskania rezultatów czasami popełniamy błędy, które sprawiają, że przybieramy na wadze zamiast je tracić.

Czy na pewno ćwiczysz dobre nawyki żywieniowe?

Ze względu na popularne „cudowne” diety i fałszywe przekonania dotyczące naszej diety, wiele osób mających na celu utratę wagi jest wielokrotnie udaremnianych. Dlatego, jeśli planujesz schudnąć dobrze jest wiedzieć czego należy unikać.

Podczas gdy niektórzy dietetycy wydają się „nieszkodliwi” i „skuteczni” w praktyce, z czasem pobierają opłaty i prowadzą do porażki, jeżeli chodzi o pomoc w odchudzaniu. Ponadto wiele planów zagraża zdrowiu, ponieważ wiąże się z pominięciem składników odżywczych i odłożeniem na bok nawyków niezbędnych dla organizmu.

Błędy dietetyczne, które powodują wzrost masy ciała

Najlepszym sposobem utrzymania zdrowej i zrównoważonej wagi jest przyjęcie zrównoważonej diety. Chociaż możesz nie uzyskać wyników tak szybko, jak w przypadku super niskokalorycznych systemów, wyniki są bezpieczniejsze i bardziej trwałe.

Problem polega na tym, że wiele osób nie zawsze wie jak stosować dobrą dietę. Dlatego nieświadomie popadają w błędy, które sprawiają, że zyskują na wadze w oparciu o rady i doświadczenia innych.

Dlaczego nie możesz schudnąć podczas diety?

Wybierasz nieodpowiednią dietę.

Jednym z największych błędów popełnianych podczas diety jest wybór planu, który proponuje nam przyjaciel lub krewny albo sami z niego korzystają.

Chociaż ta osoba może uzyskiwać wyniki, nie oznacza to, że będziesz miała takie same. Wszystkie ciała są różne i mają własne potrzeby.

Dlatego, jeśli nie widzisz oczekiwanych wyników, ta dieta nie jest dla ciebie. Najbardziej wskazane jest, abyś odwiedziła dietetyka, aby mógł zaprojektować plan spełniający wymagania dotyczące wagi, stanu zdrowia i codziennych nawyków.

Podążasz za ekstremalną dietą.

Bądź bardzo ostrożny! Podążanie za ekstremalną dietą to nie tylko jeden z błędów, które sprawiają, że przybierasz na wadze, ale jest to czynnik, który zagraża Twojemu ogólnemu zdrowiu. Te plany odchudzania są bardzo restrykcyjne, niezdrowe i często powodują niepożądany efekt „jo-jo”.

Oznacza to, że chociaż początkowo wydają się być skuteczne, z czasem odzyskasz utraconą wagę, a nawet zyskasz na wadze. Ponadto powodują niedobory żywieniowe i mogą prowadzić do rozwoju zaburzeń metabolicznych.

Nie zmieniasz jedzenia, które jesz.

W każdym planie zdrowego żywienia wskazane jest unikanie źródeł cukrów, mąki i przetworzonej żywności. Nie oznacza to jednak, że nie można urozmaicić posiłków zdrową żywnością.

Czy wiesz, że ograniczenie posiłków jest również błędem?

Chociaż wydaje się słuszne unikanie węglowodanów lub wszystkich pokarmów zawierających tłuszcz, w rzeczywistości przynosi to efekt przeciwny do zamierzonego. Zdrowa dieta powinna zawierać „wszystko z umiarem”, aby spełnić wymagania organizmu bez „nudnych” potraw.

Nie jesz wystarczająco dużo.

Możesz myśleć, że głód jest skutecznym sposobem na „oszczędzanie kalorii”. Jest to jednak kolejny błąd, który powoduje, że przybierasz na wadze, kiedy wybierasz dietę. Chociaż konieczne jest unikanie nadmiaru kalorii, aby skutecznie schudnąć, nie jest właściwe, aby cierpieć z powodu głodu, aby zobaczyć wyniki.

Ta sytuacja prowadzi tylko do silnego poczucia niepokoju, który później sprawia, że ​​się przejadacie. W rzeczywistości może powodować zmęczenie i osłabienie, ponieważ sprawia, że ​​mózg ma wrażenie, że nie ma energii.

Zamiast tego najlepiej jest nauczyć się wybierać zdrową żywność, aby złagodzić głód bez rujnowania diety.

Nie pijesz wystarczającej ilości wody.

Nawodnienie ma zasadnicze znaczenie dla każdego planu diety, zwłaszcza gdy celem jest utrata wagi. Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, twój metabolizm i inne ważne procesy zwalniają, a ty masz większe trudności z pozbyciem się toksyn i spalaniem tłuszczu.

Dlatego wskazane jest uzupełnienie diety poprzez picie wystarczającej ilości wody i zdrowych napojów przez cały dzień.

Nie chodzi jednak o przesadzenie z ponad 3 litrami lub 12 szklankami dziennie. Nadmierne nawodnienie może przeciążać nerki i wpływać na zdrowie.

Wybierasz sałatki, które nie są zdrowe.

Słowo „sałatka” kojarzy się ze zdrową, lekką i niskokaloryczną potrawą.

Jednak ważne jest, abyś wiedział, że nie zawsze tak jest. Chociaż istnieje wiele przepisów, które pomagają schudnąć, niektóre są niezdrowe i zawierają zbyt wiele kalorii.

Dlatego przygotowując ją należy unikać stosowania komercyjnych produktów, kiełbasek lub serów tłustych. Te i inne niezdrowe składniki zamieniają sałatki w wrogów zdrowej diety.

Czy myślisz, że jesz zdrowo, ale wciąż przybierasz na wadze? Sprawdź, czy popełniasz jeden z powyższych błędów!

Jeśli tak, spróbuj poprawić to tak szybko jak to możliwe, abyś nie czuł się źle. Na koniec pamiętaj, że jeśli chcesz schudnąć, najlepszym sposobem na uzupełnienie tego wszystkiego jest wykonywanie regularnych ćwiczeń fizycznych.