Strona głównaInformacjeCzy wiesz, że napoje energetyczne zawierają taurynę (mocz byków)?

Czy wiesz, że napoje energetyczne zawierają taurynę (mocz byków)?Ostatnie badania przeprowadzone przez Longhorn Cattle Company zaszokowały świat. Stwierdzono, że napoje energetyczne zawierają składnik ekstrahowany z moczu i nasienia byka.

Naukowcy przetestowali niektóre z najlepiej sprzedających się marek napojów energetycznych, w tym Red Bull, Monster itp.

Tauryna jest składnikiem nazwanym po łacińskim Byku, co oznacza byka. Tauryna została po raz pierwszy wyizolowana z żółci wołowej w 1827 r. przez australijskich naukowców Leopolda Gmelona i Friedricha Tiedemanna.

Jest klasyfikowana jako aminokwas, ale nie ma grupy karboksylowej. Tauryna zwykle występuje w nasieniu, wątrobie i moczu buhajów.

Obrzydliwe, ale prawdziwe. Tauryna jest częstym składnikiem napojów energetycznych i jest produktem ubocznym jąder byka.

W poniższym filmie dowiesz się, jak Tauryna jest pozyskiwana od byków. Wideo zostało stworzone przez pracownika firmy, która dostarcza ten składnik firmom produkującym napoje energetyczne.

Ten film został przypadkowo upubliczniony ujawniając tajemnicę, którą firma utrzymywała w sekrecie przez lata. Prawdopodobnie pracownik został zwolniony za naruszenie polityki firmy.

Źródło: www.snopes.com


Strona głównaInformacjeCzy wiesz, że napoje energetyczne zawierają taurynę (mocz byków)?