Oto jak zidentyfikować ryż zawierający plastik

Popularne

Chiny są jednym z największych producentów ryżu na świecie, z produkcją ponad 200 ton ryżu rocznie. Mimo że mają największą produkcję, raport Korean Times twierdzi, że chiński ryż jest bardzo niebezpieczny ze względu na zawartość plastiku.

Raport ten wskazuje, że chińskie firmy produkujące ryż sprzedają sztuczny ryż wykonany ze skrobi z tworzywa sztucznego i ziemniaków, gotowany na parze z aromatem ryżu w procesie końcowym.

Zwykle plastikowy ryż łączy się z ryżem ekologicznym, aby nie wzbudzać podejrzeń.

Na tej podstawie przeprowadzono dalsze dochodzenie w celu ustalenia, czy stwierdzenia te są prawdziwe. Wyniki były szokujące, chiński ryż zawierał duże ilości plastiku.

Na szczęście istnieją pewne różnice między rodzajami ryżu i można łatwo dowiedzieć się, który jest fałszywy. Wystarczy wykonać następujące proste kroki:

Test 1: Moździerz i tłuczek

Zmiażdż kilka ziaren ryżu i przyjrzyj się uważnie. Jeśli powstał biały proszek, ryż jest organiczny, ale jeśli występują żółte plamy to zdecydowanie jest plastik.

Test 2: Ogień

Podpal kilka ziaren ryżu, jeśli się spalą kupiony ryż jest zdecydowanie podrobiony, ponieważ nie można go spalić.

Test 3: Woda

Napełnij szklankę wodą i wsyp do niej łyżkę ryżu. Organiczny ryż spadnie na dno szklanki, podczas gdy fałszywy pozostanie na górze.

Test 4: Pleśń

Ugotuj trochę ryżu w wodzie, a następnie przechowuj w plastikowym pojemniku. Pozostaw pojemnik w słonecznym miejscu na kilka dni. Organiczny ryż pokryje się pleśnią w ciągu zaledwie dwóch dni, podczas gdy podróbka pozostanie taka, jaka była.

Te testy pomogą ci w prosty sposób wykryć jakość kupionego ryżu.

Najnowsze

Podobne artykuły