Strona głównaInformacjeCzy Putin cierpi na raka krwi? Ujawniono taśmę z podsłuchu rosyjskiego oligarchy.

Czy Putin cierpi na raka krwi? Ujawniono taśmę z podsłuchu rosyjskiego oligarchy.Jak donosi magazyn „New Lines”, rosyjski biznesmen, który został potajemnie nagrany, twierdzi, że prezydent Rosji Władimir Putin jest „bardzo chory na raka krwi”. Jak twierdzi, „wszyscy mają nadzieję”, że Putin umrze na raka lub w wyniku zamachu stanu.

Foto: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP / East News

Zachodni inwestor nagrał rozmowę z rosyjskim oligarchą, która odbyła się w połowie marca. Nie miał na to zgody swojego rozmówcy, a jego tożsamość nie została ujawniona.

W nagraniu słychać, jak rosyjski biznesmen twierdzi, że znane dolegliwości pleców Putina są spowodowane rakiem krwi. Według anonimowego rozmówcy, w październiku Putin przeszedł operację kręgosłupa.

Redaktorzy „New Lines” oświadczyli, że potwierdzili autentyczność głosu i tożsamość oligarchy, ale nie ujawnili jego danych osobowych.

Podczas publicznego wystąpienia w Dniu Zwycięstwa Putin wyglądał na utykającego, a kiedy usiadł, przykrył kolana kocem. Na innych filmach można go zobaczyć, jak kurczowo trzyma się stołu i wykazuje niekontrolowane tiki.

Istnieje wiele spekulacji na temat stanu zdrowia prezydenta Rosji Władimira Putina. Według rosyjskiego dziennika „Proyekt”, Putin ma raka tarczycy i w ciągu ostatnich czterech lat kilkadziesiąt razy był u chirurga onkologa.

Niezidentyfikowany oligarcha krytykuje inwazję Rosji na Ukrainę w jedenastominutowym nagraniu udostępnionym „New Lines” i stwierdza wprost, że „wszyscy życzą” Putinowi śmierci na raka lub w wyniku zamachu stanu.

Całkowicie zdewastował gospodarkę Rosji, Ukrainy i wielu innych krajów. „Całkowicie je zniszczył” – stwierdził miliarder. – Problem tkwi w jego umyśle. Powiedział: „Jedna szalona osoba może przewrócić świat do góry nogami”.

Publikacja poinformowała, że skontaktowała się z osobami bliskimi oligarchy, aby potwierdzić prawdziwość rozmowy.

Przed aneksją Krymu oligarcha należał do „ścisłego kręgu 20-30 osób”, z którymi Putin spotkał się w 2014 roku. Informacje te zostały przekazane magazynowi przez byłego szefa bezpieczeństwa europejskiego. Ma to sugerować, że rosyjski przywódca wcześniej miał do niego zaufanie.

Według jednego z jego znajomych oligarcha nadal może dostarczać „solidnych informacji” na temat tego, co dzieje się w kręgu wewnętrznym Putina.

Według magazynu, oligarcha mieszka obecnie poza Rosją i został uznany za jednego z 200 najbogatszych biznesmenów rosyjskiego Forbesa w 2021 roku.

Funkcjonariusze rosyjskiej agencji bezpieczeństwa FSB otrzymali w marcu polecenie, by odrzucić obawy dotyczące stanu zdrowia prezydenta.

Według źródła w jednej z jednostek regionalnych, które zapoznało się z dokumentem, to wyjątkowe polecenie miało odwrotny skutek – większość pracowników FSB od razu nabrała przekonania, że Putin rzeczywiście cierpi na poważną chorobę – podaje New Lines.


Strona głównaInformacjeCzy Putin cierpi na raka krwi? Ujawniono taśmę z podsłuchu rosyjskiego oligarchy.