Strona głównaInformacje2 rosyjskich żołnierzy poprosiło ukraińską policję o pomoc, zabrakło im paliwa

2 rosyjskich żołnierzy poprosiło ukraińską policję o pomoc, zabrakło im paliwaIllia Ponomarenko, dziennikarz The Kyiv Independent, opublikował zdjęcia dwóch rosyjskich żołnierzy, którym skończyło się paliwo i musieli się zatrzymać w Szewczenkowie w obwodzie charkowskim.

ruski

Mundurowi udali się do lokalnego posterunku policji i poprosili o pomoc.”Tym dwóm rosyjskim idiotom zgasł pojazd w Szewczenkowie w obwodzie charkowskim.

Zgadnijcie, co zrobili? Poszli na lokalny posterunek ukraińskiej policji. I zapytali, czy mogą dostać trochę paliwa” – napisał na Twitterze, po czym dodał: „Nie wierzę, że wam to piszę”:

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w niedzielę, że  kolumny sprzętu rosyjskich wojsk spowolniły tempo przesuwania się w głąb terytorium kraju.

W tym samym czasie ukraińskie media donosiły o strajku 5 tysięcy żołnierzy kontraktowych w rosyjskim Biełgorodzie, którzy odmówili udziału w wojnie w Ukrainie. Z kolei obrona Ukrainy prezentuje się coraz lepiej.

Wołodymyr Zełenski zapowiedział w swoim przemówieniu, że stworzy „międzynarodowy legion” dla ochotników z zagranicy.

W legionie mają służyć cudzoziemcy chcący wesprzeć Ukraińców w walce z Rosjanami. Jednostka ma zostać włączona w struktury wojsk obrony terytorialnej:


Strona głównaInformacje2 rosyjskich żołnierzy poprosiło ukraińską policję o pomoc, zabrakło im paliwa