Żyją nawet 120 lat, a kobiety rodzą dzieci w wieku 65 latLudzie Hunza żyją w górach północnego Pakistanu, ich populacja liczy około 87 tysięcy osób. Są weseli i przede wszystkim silni oraz odporni na wszelakie choroby.

ludzie hunza

Wyglądają tak młodo, że ludzie są zaskoczeni, gdy słyszą ile tak na prawdę mają lat. Jedzą dużo moreli i żyją średnio po sto lat.

Większość z nich dożywa nawet do 120 lat, nie występują u nich problemy zdrowotne, najstarszy przedstawiciel rodu dożył do 160 lat. Oni nie wiedzą co to guzy czy nowotwory, a ich kobiety rodzą dzieci nawet w wieku 65 lat.


Ludzie Hunza mogą doskonale pokazać nam jak dieta i styl życia wpływa na nasze samopoczucie i długowieczność. kąpią się w lodowatej wody nawet przy niskich temperaturach.

Spożywają przede wszystkim: owoce i warzywa, orzechy, suszone morele, zboża (głównie proso, gryka i jęczmień), rośliny strączkowe, unikają natomiast sera, mleka i jaj.

Jedzą mało i dużo spacerują od 15 do 20 kilometrów dziennie.
Spożywają tylko śniadanie i kolację, nie ma u nich czegoś takiego jak przekąski. Unikają mięsa i spożywają je tylko raz lub dwa razy w roku, głównie jagnięcinę lub drób.

Ich tradycją jest picie tylko soku z suszonych moreli przez okres 2 – 4 miesiące, w tym okresie nic nie jedzą.

Dzieje się tak zwykle w porze roku, gdy owoce moreli nie są jeszcze dojrzałe. Lekarze potwierdzają, że ich dieta i głodówka są przyczyną ich zdrowotności i długiego życia.

Mają w zwyczaju jedzenie duże ilości moreli co może być powodem, że są odporni na nowotwory. Nasion moreli zawierają duże ilości witaminy B-17, która ma właściwości antynowotworowe, wykorzystują je do wytwarzania oleju.

Od jakiegoś czasu w ich społeczeństwie pojawiła się niezdrowa żywność przemysłowa, w wyniku czego ich zęby zaczęły się psuć i pojawiły się problemy żołądkowo-jelitowe.

Ci wspaniali ludzie twierdzą, że są potomkami Aleksandra Wielkiego.