Strona głównaInformacje zdrowotneUWAGA! Duże zmiany w szkołach od września planowane przez rząd

UWAGA! Duże zmiany w szkołach od września planowane przez rządStworzono projekt jak ma wyglądać nauczanie w szkołach od 1 września 2020 roku. Na barkach dyrektorów będzie spoczywać obowiązek sprawdzania czy nauczyciele mają komputer, a egzaminy, które odbywają się na koniec ósmej klasy będą przeprowadzane w późniejszym terminie. Poniżej znajdziesz szczegóły w jaki sposób mają być prowadzone lekcje w tym szczególnym dla nas czasie.

informatyka w szkołach

MEN utrzymuje swoją decyzję co do otwarcia szkół we wrześniu, natomiast eksperci się z tym nie zgadzają, gdyż twierdzą, że pojawi się druga fala epidemii, która będzie o wiele gorsza od pierwszej.

To dyrektorzy będą decydować po kontakcie z Sanepidem czy zajęcia stacjonarne mają być zawieszone i nadal prowadzone w formie zdalnego nauczania.

Jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji do obowiązków dyrektora będą należeć także sprawdzanie czy nauczyciele i uczniowie mają komputery niezbędne do nauczania zdalnego, odpowiednie oprogramowanie i możliwość połączenia się online z danym nauczycielem.

Również dyrektorzy odpowiadają za wdrożenie w szkołach odpowiednich warunków podczas zajęć, czyli nakazów i zakazów związanych z epidemią.

Osoby, które nie przystąpiły do egzaminów zawodowych w sierpniu będą to mogły zrobić na początku września, a dokładniej pomiędzy 1-5 września.

Kursy kwalifikacyjne, które powinny być przeprowadzone do końca roku można będzie zdawać do końca marca przyszłego roku.

Kiedy egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021?

Jak wynika z projektu egzamin ósmoklasisty będzie można przeprowadzić w dwóch dostępnych terminach: główny w maju 2021 oraz dodatkowy w czerwcu 2021 roku.

Co z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych?

Ze względu na przesunięcie egzaminów ósmoklasistów zmieni się również rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Termin przekazania zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminów nastąpi po zakończeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych, czyli prościej mówiąc po odebraniu przez uczniów świadectw ukończenia szkoły.

Egzaminy maturalne i ósmoklasistów będą mogli nadzorować osoby z niższymi kwalifikacjami, jeżeli nauczyciel ze składu nadzorującego nie będzie mógł w danym terminie się pojawić.

Źródło: legislacja.gov.pl


Strona głównaInformacje zdrowotneUWAGA! Duże zmiany w szkołach od września planowane przez rząd